លោក​ជំទាវ​ នាវ​ ច័ន្ទ​ថា​ណា​ ទេសាភិបាល​រង​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​ចូលរួម​សន្និសីទ​ជាន់ខ្ពស់​ថ្នាក់​ទេសាភិបាល​ស៊ា​សិន​លើក​ទី​៥២​ និង​សិក្ខាសាលា​កម្រិត​ខ្ពស់​ ព្រមទាំង​កិច្ចប្រជុំ​ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​ទេសាភិបាល​ស៊ា​សិន​លើក​ទី​៣៦​ នៅ​ទីក្រុង​ណៃ​ពិដោ​ ប្រទេស​ភូមា​
២៦ វិចិ្ឆកា ២០១៦
​កាលពី​ថ្ងៃ​២៦​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​២០១៦​ លោក​ជំទាវ​ នាវ​ ច័ន្ទ​ថា​ណា​ តំណាង​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​របស់​ឯកឧត្តម​ ជា​ ចាន់​តូ​ ទេសាភិបាល​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​ចូលរួម​សន្និសីទ​ជាន់ខ្ពស់​ថ្នាក់​ទេសាភិបាល​ស៊ា​សិន​លើក​ទី​៥២​ និង​សិក្ខាសាលា​កម្រិត​ខ្ពស់​ ព្រមទាំង​កិច្ចប្រជុំ​ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​ទេសាភិបាល​ស៊ា​សិន​លើក​ទី​៣៦​ នៅ​ទីក្រុង​ណៃ​ពិដោ​ ប្រទេស​ភូមា​ ។​ សន្និសីទ​ជាន់ខ្ពស់​ និង​សិក្ខាសាលា​កម្រិត​ខ្ពស់​ ធ្វើ​ឡើងជា​ប្រចាំឆ្នាំ​ ហើយ​វា​ជា​វេទិកា​ពិភាក្សា​និង​ផ្លា​ល់​ប្តូរ​យោបល់​រវាង​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ធនាគារកណ្តាល​ និង​អាជ្ញាធរ​ រូបិយ​វត្ថុ​ ដែល​ជា​សមាជិក​ស៊ា​សិន​ ។​ ប្រធានបទ​សម្រាប់​សន្និសីទ​ជាន់ខ្ពស់​ បាន​ផ្តោត​ទៅ​លើ​ក្រប​ខណ្ឌ​គោលនយោបាយ​រូបិយ​វត្ថុ​ និង​ស្ថិរភាព​ហិរញ្ញវត្ថុ​ ស្រប​ពេល​ដែល​សិក្ខាសាលា​ កម្រិត​ខ្ពស់​ បាន​ពិភាក្សា​ទៅ​លើ​តួនាទី​របស់​ធនាគារកណ្តាល​ក្នុង​ការ​សម្រេច​បាន​សិ្ថ​រ​ភាព​ហិរញ្ញវត្ថុ​។​

H.E Neav Chanthana, attends the 52nd SEACEN Governors’ Conference / High-Level Seminar and 36th Meeting of the SEACEN Board of Governors, in Nay Pyi Taw, Myanmar
2016-11-26
On November 26, 2016, On behalf of H.E. Chea Chanto Governor of the National bank of Cambodia H.E Neav Chanthana, attends the 52nd SEACEN Governors’ Conference / High-Level Seminar and 36th Meeting of the SEACEN Board of Governors, in Nay Pyi Taw, Myanmar. The conference and seminar are conducted annually and play as a forum of discussion within the central bank and monetary authority leaders between SEACEN member countries. This year theme of the conference is “Monetary Policy Frameworks and Financial Stability”, while the High-Level Seminar discusses the Role of Central Banks in Financial Stability.