លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​ បាន​ជួប​ប្រជុំ​ពិភាក្សា​ក្នុង​ក្របខ័ណ្ឌ​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ទ្វេភាគី​ ជាមួយ​គណៈប្រតិភូ​ធនាគារកណ្តាល​ចិន​ ដឹកនាំ​ដោយ​ លោក​ Luo​ Yue​ Hua​ អគ្គនាយករង​សាខា​នៃ​ធនាគារកណ្តាល​ចិន​ខេត្ត​ Guangxi​
២២ វិចិ្ឆកា ២០១៦
កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២២​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​២០១៦​ លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​ បាន​ជួប​ប្រជុំ​ពិភាក្សា​ក្នុង​ក្របខ័ណ្ឌ​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ទ្វេភាគី​ ជាមួយ​គណៈប្រតិភូ ធនាគារកណ្តាល​ចិន​ ដឹកនាំ​ដោយ​ លោក​ Luo​ Yue​ Hua​ អគ្គនាយករង​សាខា​នៃ​ធនាគារកណ្តាល​ចិន​ខេត្ត​ Guangxi​ ។​ កិច្ច​ពិភាក្សា​បាន​ផ្តោត​លើ​ប្រធានបទ​សំខាន់ៗ​ ដូច​ជា​ ៖​ ១/-​ ការ​ទូទាត់​ដោយ​ប្រើ​អត្រា​ប្តូរ​ប្រាក់​ផ្ទាល់​ ២/-​ កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ក្នុង​ទីផ្សារ​ភាគហ៊ុន​មាស​ ៣/-​ ការ​ទូទាត់​ឆ្លង​ដែន​ ៤/-​ យន្តការ​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​សមាហរណកម្ម​ក្រេ​ឌី​ត​ប្យួ​រ៉ូ​កម្ពុជា​-​ចិន​ និង​ ៥/-​ លើកកម្ពស់​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ហិរញ្ញវត្ថុ​រវាង​ស្ថាប័ន​ទាំង​ពីរ​ ។​ កិច្ចប្រជុំ​ទ្វេភាគី​នេះ​នឹង​រួមចំណែក​បន្ថែម​ទៀត​ក្នុង​ការ​ពង្រឹង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​លើ​វិស័យ​ចម្បងៗ​រវាង​ធនាគារកណ្តាល​ទាំង​ពីរ​ សំដៅ​អភិវឌ្ឍ​វិស័យ​ធនាគារ​ឱ្យ​កាន់តែ​រីក​ចម្រើន​រឹង​មាំ​ ។​

H.E. Chea Serey Director General of Central Banking discussed bilaterally with the delegation of People’s Bank of China (PBC) headed by Mr. Luo Yue Hua, Deputy President of the PBC Guangxi Branch
2016-11-22
On November 22, 2016, H.E. Chea Serey Director General of Central Banking discussed bilaterally with the delegation of People’s Bank of China (PBoC) headed by Mr. Luo Yue Hua, Deputy President of the PBoC Guangxi Branch. The discussion focused mainly on: 1/- bilateral payment by using direct foreign exchange 2/- cooperation in gold stock market 3/- cross-border payment 4/- mechanism to integrate credit bureau Cambodia-China and 5/- strengthening bilateral financial cooperation. The meeting will further contribute to enhance cooperation on the key sectors of the two institutions aiming at developing a sound banking sector.