លោកជំទាវបណ្ឌិត ជា សិរី ទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានជួបពិភាក្សាការងារជាមួយលោក Oliver Jenkyn អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន Visa Inc. នាថ្ងៃទី១៨ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៦ ក្នុងឱកាសដែលលោកជំទាវអញ្ជើញចូលរួមក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ហិរញ្ញវត្ថុសកល Tsinghua PBCSF
លោកជំទាវបណ្ឌិត ជា សិរី ទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានជួបពិភាក្សាការងារជាមួយលោក Oliver Jenkyn អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន Visa Inc. នាថ្ងៃទី១៨ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៦ ក្នុងឱកាសដែលលោកជំទាវអញ្ជើញចូលរួមក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ហិរញ្ញវត្ថុសកល Tsinghua PBCSF នៅទីក្រុងឆឹងទូ សាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន។
ជំនួបនេះមានគោលបំណងពិភាក្សាពីវឌ្ឍនភាពនៃកិច្ចសហការរវាងស្ថាប័នទាំងពីរលើគំនិតផ្តួចផ្តើមនានាទាក់ទងនឹងប្រព័ន្ធទូទាត់សងប្រាក់ ដូចជា កម្មវិធីបាគងទេសចរ ជាដើម។ ភាគីទាំងពីរក៏បានលើកឡើងពីកិច្ចសហការលើផ្នែកផ្សេងៗទៀតដែលរួមមាន ប្រតិបត្តិការស្វែងរកករណីឆបោក និងការលើកកម្ពស់ប្រតិបត្តិការឆ្លងគ្រឹះស្ថាន (Interoperability) តាមរយៈការតភ្ជាប់ប្រព័ន្ធបាគងជាមួយប្រព័ន្ធទូទាត់ដទៃទៀតផងដែរ។

On the sideline of the Tsinghua PBCSF Global Financial Forum, Governor Chea Serey held a meeting with Mr. Oliver Jenkyn, Group President of Visa Inc.
On 18 May 2026, on the sideline of the Tsinghua PBCSF Global Financial Forum, Governor Chea Serey held a meeting with Mr. Oliver Jenkyn, Group President of Visa Inc.
The meeting discussed current cooperation between the two institutions on various payment initiatives including on Bakong Tourist. Possible future cooperation on areas such as fraud detection and improving interoperability of Bakong with other payment ecosystem were also discussed.