ឯកឧត្តម គីមទី កោមលី បានដឹកនាំក្រុមការងារស្រាវជ្រាវ ចូលរួមសិក្ខាសាលានិងវគ្គបណ្តុះបណ្តាល ស្តីពី "ទំនាក់ទំនងរបស់ធនាគារកណ្តាល"
០៤ កញ្ញា ២០២៣
ឯកឧត្តម គីមទី កោមលី អគ្គនាយកបច្ចេកទេស ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានដឹកនាំក្រុមការងារស្រាវជ្រាវ ចូលរួមសិក្ខាសាលានិងវគ្គបណ្តុះបណ្តាល ស្តីពី "ទំនាក់ទំនងរបស់ធនាគារកណ្តាល"  នៅទីក្រុងសេអ៊ូល សាធារណៈរដ្ឋកូរ៉េ ចាប់ពី ថ្ងៃទី៤-៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣។ កម្មវិធីនេះត្រូវបានរៀបចំឡើងក្នុងគោលបំណងពិនិត្យលើលទ្ធផលបឋមនៃការស្រាវជ្រាវដែលក្រុមការងារស្រាវជ្រាវធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និងសាកលវិទ្យាល័យ Hanyang បានសហការស្រាវជ្រាវរួមគ្នាក្នុងរយៈពេល៣ខែកន្លងមក ក្រោមកម្មវិធីភាពជាដៃគូនៃការចែករំលែកចំណេះដឹងរបស់ធនាគារកណ្តាលកូរ៉េ (KPP)។ ជារួម ក្រុមការងារទាំងពីរបានវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះលទ្ធផលនៃការស្រាវជ្រាវ ព្រមទាំងបានពិភាក្សានិងផ្តល់ជាមតិយោបល់ដែលជាធាតុចូលបន្ថែមសម្រាប់កែលម្អ  និងរួមបញ្ចូលទៅក្នុងរបាយការណ៍ស្រាវជ្រាវដែលនឹងត្រូវបញ្ចប់នៅក្នុងអំឡុងខែធ្នូឆ្នាំនេះ។ ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះ ឯកឧត្តម គីមទី កោមលី បានថ្លែងអំណរគុណដល់ធនាគារកណ្តាលកូរ៉េ ដែលបានផ្តល់ការគាំទ្រដល់ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជានាពេលកន្លងមក តាមរយៈទស្សនកិច្ចសិក្សា និងការកសាងសមត្ថភាព ជាដើម។

H.E Kimty Kormoly led the research team to attend the Interim Seminar and Capacity-building Training on “Communication of the Central Bank”
2023-09-04
H.E Kimty Kormoly, Director General of Central Banking, National Bank of Cambodia (NBC), has led the research team to attend the Interim Seminar and Capacity-building Training on “Communication of the Central Bank” at Seoul, Republic of Korea from 4th-8th September 2023. This event was organized with the purpose to discuss on the interim results of the joint research conducted by NBC and Hanyang research teams in the past 3 months under the Bank of Korea’s Knowledge Partnership Program (KPP). Overall, the two teams praised the research results as well as discussed and provided feedback for improvement and input in the research, which will be completed by December this year. On that occasion, H.E Kimty Kormoly thanked the Bank of Korea for its continuous support to the National Bank of Cambodia through study visits and capacity-building.