ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ក្នុងនាមជាដៃគូសហការរៀបចំ បានចូលរួមពិធី “INCLUSIVE FINTECH FORUM” នៅទីក្រុង Kigali ប្រទេសរវ៉ាន់ដា
២០ មិថុនា ២០២៣
កាលពីថ្ងៃទី ២០-២២ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៣ ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ក្នុងនាមជាដៃគូសហការរៀបចំ  បានចូលរួមពិធី  “INCLUSIVE FINTECH FORUM” នៅទីក្រុង Kigali ប្រទេសរវ៉ាន់ដា។ វេទិកានេះបានផ្តល់ឱកាសដល់ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បង្ហាញអំពីវឌ្ឍនភាពនៃប្រព័ន្ធបាគង និងការអភិវឌ្ឍបច្ចេកវិទ្យាហិរញ្ញវត្ថុនៅប្រទេសកម្ពុជាដល់បណ្តាប្រទេសនៅក្នុងតំបន់អាហ្រិ្វក ក៏ដូចជាស្វែងរកនូវកិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាលក្ខណ:ទ្វេភាគី។ ភ្ញៀវកិត្តិយសដែលបានចូលរួមនៅក្នុងវេទិកានេះបានអញ្ជើញមកទស្សនាស្តង់ពិព័រណ៍ស្តីពីប្រព័ន្ធបាគង និងបច្ចេកវិទ្យាហិរញ្ញវត្ថុនៅប្រទេសកម្ពុជា  ដែលក្នុងនោះក៏មានវត្តមានរបស់ឯកអគ្គរដ្ឋទូតរបស់ប្រទេសរវ៉ាន់ដាប្រចាំនៅកម្ពុជាផងដែរ។ ទន្ទឹមនឹងនេះ ក្រុមការងារបច្ចេកទេស  ដែលដឹកនាំដោយលោក អ៊ុក សារ៉ាត់ ប្រធាននាយកដ្ឋានប្រព័ន្ធទូទាត់សងប្រាក់ ក៏បានជួបពិភាក្សា ជាមួយប្រតិភូធនាគារកណ្តាលនៃប្រទេសរវ៉ាន់ដា ដែលដឹកនាំដោយលោកស្រី Shelagh Kahonda  អគ្គនាយកប្រតិបត្តិ ដើម្បីពិភាក្សាអំពីយន្តការអនុវត្តនៃកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ និងលទ្ធភាពតភ្ជាប់ប្រព័ន្ធទូទាត់រវាងប្រទេសទាំងពីរ  បន្ទាប់ពីបានចុះអនុស្សរណៈយោគយល់ជាផ្លូវការកន្លងមក។

The National Bank of Cambodia as partner of the co-organizers participated in the inaugural “Inclusive Fintech Forum“ in Kigali, Rwanda
2023-06-20
On 20th-22nd June, 2023, the National Bank of Cambodia as partner of the co-organizers participated in the inaugural “Inclusive Fintech Forum“ in Kigali, Rwanda. The forum provided an opportunity to showcase Bakong and Cambodia’s progress in fintech development to other participating African nations to find possible area of collaboration. The Cambodia’s Bakong and fintech booth welcome the visit of many distinguished guests including Rwanda ambassador to Cambodia. On the sideline, the team lead by Mr. Ouk Sarat, Director of Payment System held a bilateral meeting with the National Bank of Rwanda’s delegate led by Executive Director Mrs. Shelagh Kahonda to discuss the implementation of cooperative arrangements and the possibility of connecting payment systems between the two nations, following the signing of the Memorandum of Understanding.