ឯកឧត្តម រ័ត្ន សុវណ្ណនរៈ ឧបការីទេសាភិបាល និងជាអគ្គនាយកត្រួតពិនិត្យ ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានអញ្ជើញចូលរួមជាអធិបតីបើកសិក្ខាសាលាស្តីពី “កម្មវិធីផ្សព្វផ្សាយលទ្ធផលដែលទទួលបានពីសិក្ខាសាលាថ្នាក់ខេត្តរបស់ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា” តាមរយៈប្រព័ន្ធអនឡាញ
៣០ ឧសភា ២០២២
នៅថ្ងៃចន្ទ ១៥រោច ខែពិសាខ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ព.ស.២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣០ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២ ឯកឧត្តម រ័ត្ន សុវណ្ណនរៈ ឧបការីទេសាភិបាល និងជាអគ្គនាយកត្រួតពិនិត្យ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្តម ជា ចាន់តូ ទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានអញ្ជើញចូលរួមជាអធិបតីបើកសិក្ខាសាលាស្តីពី “កម្មវិធីផ្សព្វផ្សាយលទ្ធផលដែលទទួលបានពីសិក្ខាសាលាថ្នាក់ខេត្តរបស់ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា” តាមរយៈប្រព័ន្ធអនឡាញ ដែលរៀបចំរួមគ្នាដោយ សមាគមធនាគារនៅកម្ពុជា និងសមាគមមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជា។ សិក្ខាសាលានេះ មានការអញ្ជើញចូលរួមពីតំណាង ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា សមាគមធនាគារនៅកម្ពុជា សមាគមមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជា និងគ្រឹះស្ថានធនាគារនិងហិរញ្ញវត្ថុ សរុបប្រមាណ ២០០ រូប និងមានគោលបំណងផ្តល់ឱកាសដល់ សមាគម និងគ្រឹះស្ថានធនាគារនិងហិរញ្ញវត្ថុ ស្វែងយល់បន្ថែមអំពី i/-បញ្ហាប្រឈមគ្រឹះស្ថានធនាគារនិងហិរញ្ញវត្ថុ ii/-កម្រិតចំណេះដឹងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុរបស់អតិថិជន និង iii/-ក្រមសីលធម៌របស់បុគ្គលិកគ្រឹះស្ថានធនាគារ និងហិរញ្ញវត្ថុ។

H.E. Rath Sovannorak, Assistant Governor and Director General of Banking Supervision of the National Bank of Cambodia, presided over and delivered opening remarks in the Webinar on “Outcomes of National Bank of Cambodia’s Provincial Workshops”
2022-05-30
On Monday, 30 May 2022, His Excellency Rath Sovannorak, Assistant Governor and Director General of Banking Supervision, with the high representative of His Excellency Chea Chato, Governor of the National Bank of Cambodia (NBC), presided over and delivered opening remarks in the Webinar on “Outcomes of National Bank of Cambodia’s Provincial Workshops” which was jointly organized by the Association of Banks in Cambodia (ABC) and the Cambodia Microfinance Association (CMA). This webinar was participated by around 200 participants from the NBC, ABC, CMA, and banks and financial institutions, and was organized to enhance the understanding on: i/-Challenges of the banking and financial institutions ii/-Levels of customers’ financial literacy and iii/-Ethics for banking and financial institutions’ staffs.