លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ ឧបការី​ទេសាភិបាល​ និង​ជា​អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​នៃ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ នឹង​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ក្នុង​កិច្ច​ពិភាក្សា​ជាន់ខ្ពស់​ Impact​ Summit​ ក្នុង​កម្មវិធី​បច្ចេកវិទ្យា​ហិរញ្ញវត្ថុ​សិង្ហ​បុរី​លើក​ទី​៥​ ឆ្នាំ​២០២០​
០៩ ធ្នូ ២០២០
នៅ​ថ្ងៃ​ពុធ​ ៩​រោច​ ខែ​មិគសិរ​ ឆ្នាំជូត​ ទោស័ក​ ព​.​ស​.២៥៦៤​ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ​ទី​៩​ ខែធ្នូ​ ឆ្នាំ​២០២០​ វេលា​ម៉ោង​ ១២:​ ៤០​ នាទី​ រសៀល​ លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ ឧបការី​ទេសាភិបាល​ និង​ជា​អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​នៃ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ នឹង​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ក្នុង​កិច្ច​ពិភាក្សា​ជាន់ខ្ពស់​ Impact​ Summit​ ក្នុង​កម្មវិធី​បច្ចេកវិទ្យា​ហិរញ្ញវត្ថុ​សិង្ហ​បុរី​លើក​ទី​៥​ ឆ្នាំ​២០២០​ ដែល​រៀបចំ​ឡើង​ដោយ​អាជ្ញាធរ​រូបិយ​វត្ថុ​សិង្ហ​បុរី​។​ ក្នុង​ឱកាស​នោះ​ លោក​ជំទាវ​នឹង​ចូលរួម​ធ្វើ​ជា​វាគ្មិន​ក្នុង​កិច្ច​ពិភាក្សា​ ក្រោម​ប្រធានបទ​  “​មូលដ្ឋាន​គ្រឹះ​នៃ​ទំនុកចិត្ត​៖​ ការ​កសាង​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​ថ្នាក់​ជាតិ​ឌី​ជី​ថ​ល​”​  តាម​រយៈ​ប្រព័ន្ធ​អន​ឡាញ​ជាមួយ​បណ្ដា​វាគ្មិន​ផ្សេងៗ​ទៀត​មក​ពី​ធនាគារ​ទូទាត់​អន្តរជាតិ​ (BIS)​ និង​តំណាង​មក​ពី​ក្រុមហ៊ុន​ SETU​។​ ចំណុច​សំខាន់ៗ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​លើកយក​មក​ពិភាក្សា​រួម​មាន​៖​ i/-​ ទស្សនៈវិស័យ​ក្នុង​ការ​កសាង​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​ឌី​ជី​ថ​ល​,​ ii/-​ សកម្មភាព​សំខាន់ៗ​ដែល​ត្រូវ​អនុវត្ត​ក្នុង​ការ​កសាង​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​ឌី​ជី​ថ​ល​,​ iii/-​ ការ​រក្សា​តុល្យភាព​រវាង​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​ឌី​ជី​ថ​ល​និង​សេដ្ឋកិច្ច​ឌី​ជី​ថ​ល​ និង​ iv/-​ វិធានការ​រដ្ឋាភិបាល​លើ​ចំណុច​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ការ​កសាង​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​ឌី​ជី​ថ​ល​នេះ​។​

Her Excellency Chea Serey will participate in the impact summit of the 5th Singapore Fintech Festival (SFF) 2020
2020-12-09
On Wednesday, December 9, 2020 at 12:40 pm, Her Excellency Chea Serey, Assistant Governor and Director General of Central Banking, National Bank of Cambodia will participate in the impact summit of the 5th Singapore Fintech Festival (SFF) 2020 organized by Monetary Authority of Singapore. In that occasion, H.E. will virtually take part in the panel discussion on “Foundation of Trust: Building the Digital National Infrastructure” with other panelists from Bank for International Settlement (BIS) and representative from SETU. The important points to be discussed in this panel include i/- Vision for building digital national infrastructure, ii/- Actions to be implemented in building digital infrastructure, iii/- How to keep pace between digital infrastructure and digital economy and iv/- government actions on building digital infrastructure.