ដំណើរ​ទស្សនកិច្ច​របស់​ ឯកឧត្តម​ Péter​ Szijjártó​ រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​ និង​ពាណិជ្ជកម្ម​ហុង​គ្រី​ នៅ​សារមន្ទីរ​សេដ្ឋកិច្ច​និង​រូបិយ​វត្ថុ​ ព្រះ​ស្រី​ឦសាន​វរ្ម័ន​
០៣ វិចិ្ឆកា ២០២០
នៅ​រសៀល​ ថ្ងៃ​អង្គារ​ ៣​រោច​ ខែកត្តិក​ ឆ្នាំជូត​ ទោស័ក​ ព​.​ស​.២៥៦៤​ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ​ទី​៣​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​២០២០​ លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ ឧបការី​ទេសាភិបាល​ និង​ជា​អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ ស្វាគមន៍​ដំណើរ​ទស្សនកិច្ច​របស់​ ឯកឧត្តម​ Péter​ Szijjártó​ រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​ និង​ពាណិជ្ជកម្ម​ហុង​គ្រី​ នៅ​សារមន្ទីរ​សេដ្ឋកិច្ច​និង​រូបិយ​វត្ថុ​ ព្រះ​ស្រី​ឦសាន​វរ្ម័ន​។​  លោក​ជំទាវ​ បាន​ជម្រាប​ជូន​ ឯកឧត្តម​ រដ្ឋមន្ត្រី​ អំពី​ប្រវត្តិ​សេដ្ឋកិច្ច​និង​រូបិយ​វត្ថុ​កម្ពុជា​ ក៏​ដូច​ជា​តួនាទី​របស់​រូបិយ​វត្ថុ​ក្នុង​ការ​អភិវឌ្ឍ​សេដ្ឋកិច្ច​កម្ពុជា​។​ ឯកឧត្តម​ រដ្ឋមន្ត្រី​បាន​បង្ហាញ​អំពី​ការ​ចាប់អារម្មណ៍​ចំពោះ​ប្រវត្តិសាស្ត្រ​នៃ​សេដ្ឋកិច្ច​និង​រូបិយ​វត្ថុ​កម្ពុជា​ ព្រមទាំង​កោតសរសើរ​ចំពោះ​គំនិត​ច្នៃប្រឌិត​ក្នុង​ការ​រៀបចំ​សារមន្ទីរ​ប្រវត្តិសាស្ត្រ​មួយ​នេះ​។​

H.E. Mr. Péter Szijjártó, Minister of Foreign Affairs and Trade of Hungary's visit to the Museum of Economy and Money – PREAH SREY IÇANAVARMAN
2020-11-03
On Tuesday 3rd November 2020, H.E. Chea Serey, Assistant Governor and Director General of the Central Banking, warmly welcomed H.E. Mr. Péter Szijjártó, Minister of Foreign Affairs and Trade of Hungary, upon his visit to the Museum of Economy and Money – PREAH SREY IÇANAVARMAN. On that occasion, H.E. Assistant Governor informed H.E. Mr. Péter Szijjártó about the history of the Cambodia’s economy and currency, as well as the role of the currency in the development of Cambodian economy. H.E. Mr. Péter Szijjártó expressed his fascination with the history of Cambodia’s economy and currency as well as admiration for the creative ideas involving in the establishment of the Museum.