វគ្គ​បណ្តុះបណ្តាល​ ស្តី​ពី​ ចំណេះដឹង​ផ្នែក​ហិរញ្ញវត្ថុ​សម្រាប់​អភិវឌ្ឍន៍​សហគ្រិនភាព​ស្ត្រី​ នៅ​ខេត្តព្រះវិហារ​
២១ កញ្ញា ២០២០
នៅ​ថ្ងៃ​ចន្ទ​-​អង្គារ​ ៤-៥​កើត​ ខែអស្សុជ​ ឆ្នាំជូត​ ទោស័ក​ ព​.​ស​.២៥៦៤​ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ​ទី​២១-២២​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០២០​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ សហការ​ជាមួយ​ក្រសួង​កិច្ចការ​នារី​ ដោយ​មានការ​គាំទ្រ​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ វី​សា​ បាន​រៀបចំ​វគ្គ​បណ្តុះបណ្តាល​ ស្តី​ពី​ ចំណេះដឹង​ផ្នែក​ហិរញ្ញវត្ថុ​សម្រាប់​អភិវឌ្ឍន៍​សហគ្រិនភាព​ស្ត្រី​ នៅ​ខេត្តព្រះវិហារ​ ក្រោម​អធិបតីភាព​ លោក​ជំទាវ​ ច័ន្ទ​ សូ​រី​យ៍​ រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួង​កិច្ចការ​នារី​ និង​មានការ​ចូលរួម​ពី​ លោក​ជំទាវ​ ចឹក​ ហេង​ អភិបាលរង​នៃ​គណៈ​អភិបាល​ខេត្តព្រះវិហារ​ និង​ លោក​ អែម​ កំណាន់​ ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​គោលនយោបាយ​បទ​ប្បញ្ញត្តិ​និង​វាយតម្លៃ​ហានិភ័យ​ និង​ជា​ប្រធាន​ក្រុមការងារ​អប់រំ​ផ្នែក​ហិរញ្ញវត្ថុ​ នៃ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​។​
​កម្ម​វី​ធី​នេះ​គឺជា​ផ្នែក​មួយ​នៃ​គម្រោង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ និង​ភាព​ជា​ដៃគូ​ រវាង​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ និង​ក្រសួង​កិច្ចការ​នារី​ និង​ក៏​ជា​សកម្មភាព​អាទិភាព​មួយ​ដែល​បាន​កំណត់​ក្នុង​យុទ្ធសាស្ត្រ​ជាតិ​ ស្តី​ពី​ បរិ​យា​បន្ន​ហិរញ្ញវត្ថុ​ ឆ្នាំ​២០១៩-២០២៥​ ជា​ពិសេស​ ការ​លើកកម្ពស់​បរិ​យា​បន្ន​ហិរញ្ញវត្ថុ​ និង​ចំណេះដឹង​ផ្នែក​ហិរញ្ញវត្ថុ​សម្រាប់​ស្ត្រី​។​

Training on the Trainers (TOT) Program on “Financial Literacy of Women Entrepreneurship Development” in Preah Vihear province
2020-09-21
On 21-22 September 2020, the National Bank of Cambodia (NBC) and the Ministry of Women Affairs (MoWA) with the supports from VISA organized the Training on the Trainers (TOT) Program on “Financial Literacy of Women Entrepreneurship Development” in Preah Vihear province.
This program was presided over by H.E. Chan Sorey, Secretary of State, the Ministry of Women Affairs and participated by H.E. Chek Heng, Deputy Governor of Preah Vihear Province and Mr. Em Kamnan, Director of Regulatory Policy and Risk Assessment Department and the Head of Working Group of Financial Education of the National Bank of Cambodia.
This training is part of the cooperation between the National Bank of Cambodia and the Ministry of Women Affairs and also one of the key priorities set in the National Strategy on Financial Inclusion 2019-2025, especially women’s financial inclusion and financial literacy improvement.