កិច្ចប្រជុំ​តាម​រយៈ​ Videoconference​ រវាង​ប្រតិភូ​ប្រទេស​កម្ពុជា​ជាមួយ​ក្រុមការងារ​ត្រួតពិនិត្យ​រួម​គ្នា​នៃ​ប្រទេស​អាស៊ី​ប៉ា​ស៊ី​ហ្វិ​ក​ អំពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ (ICRG-JG)​
១៤ កញ្ញា ២០២០
នៅ​ថ្ងៃ​ចន្ទ​ ១២​រោច​ ខែភទ្របទ​ ឆ្នាំជូត​ ទោស័ក​ ព​.​ស​.២៥៦៤​ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ​ទី​១៤​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០២០​ ប្រតិភូ​ប្រទេស​កម្ពុជា​ បាន​រៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​តាម​រយៈ​ Videoconference​ នៅ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ ជាមួយ​ក្រុមការងារ​ត្រួតពិនិត្យ​រួម​គ្នា​នៃ​ប្រទេស​អាស៊ី​ប៉ា​ស៊ី​ហ្វិ​ក​ អំពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ (ICRG-JG)​ ដើម្បី​ពិនិត្យ​ និង​ពិភាក្សា​លើ​របាយការណ៍​វឌ្ឍនភាព​លើ​ផែនការ​សកម្មភាព​ ពាក់ព័ន្ធ​ការ​ប្រឆាំង​ការ​សម្អាត​ប្រាក់​និង​ហិរញ្ញប្បទាន​ភេរវកម្ម​។​ គួរ​បញ្ជាក់​ថា​ នៅ​ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​ចំនួន​ ៣​លើក​កន្លង​មក​ ប្រទេស​កម្ពុជា​បាន​ទទួល​ការ​វាយតម្លៃ​លើ​ការ​អនុវត្ត​នូវ​ផែនការ​សកម្មភាព​បាន​ជោគជ័យ​មួយ​ចំនួន​រួច​មក​ហើយ​។​ កិច្ចប្រជុំ​លើក​នេះ​គឺជា​កិច្ចប្រជុំ​លើក​ទី​៤​ ដែល​ប្រតិភូ​ប្រទេស​កម្ពុជា​បញ្ជាក់​បន្ថែម​អំពី​វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​អនុវត្ត​ផែនការ​សកម្មភាព​ដែល​នៅ​ដក់​សល់​ ដើម្បី​ឱ្យ​ក្រុម​អ្នក​វាយតម្លៃ​នៃ​ ICRG-JG​ ពិនិត្យ​លើ​របាយការណ៍​ សម្រាប់​ដាក់​ជូន​មហាសន្និបាត​របស់​ក្រុមការងារ​ហិរញ្ញវត្ថុ​ FATF​ នា​ខែតុលា​ខាង​មុខ​នេះ​ ដើម្បី​ពិនិត្យ​និង​សម្រេច​។​

Co-hosted virtual meeting via videoconference between Cambodia delegations and ICRG’s Asia/Pacific Joint Group-JG of the FATF
2020-09-14
On 14th September 2020, Cambodia delegations co-host a virtual meeting via videoconference with ICRG’s Asia/Pacific Joint Group-JG of the FATF at the National Bank of Cambodia to review and discuss on the progress report of the implementation of action plan on anti-money laundering and combating the financing of terrorism. Significantly, Cambodia has so far participated in this series of meeting for 3 times and has achieved some fruitful outcomes in implementing recommended actions in the action plan. This fourth meeting focus on reviewing and discussing the progress of the remaining recommended actions with the ICRG-JG assessors before submitting to FATF Plenary in October 2020.