លោក​ជំទាវ​ នាវ​ ច័ន្ទ​ថា​ណា​ ទេសាភិបាល​រង​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ អនុញ្ញាត​ឲ្យ​គណៈប្រតិភូ​ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​របស់​ធនាគារ​ ស៊ី​អាយ​អិ​ម​ប៊ី​ ភី​អិ​ល​ស៊ី​ ចូល​ជួប​សម្តែង​ការ​គួរសម​
២៩ វិចិ្ឆកា ២០១៩
នា​ថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍​ ៣​កើត​ ខែ​មិគសិរ​ ឆ្នាំកុរ​ ឯកស័ក​ ព​.​ស​.២៥៦៣​ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ​ទី​២៩​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​២០១៩​ លោក​ជំទាវ​ នាវ​ ច័ន្ទ​ថា​ណា​ ទេសាភិបាល​រង​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​គណៈប្រតិភូ​ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​របស់​ធនាគារ​ ស៊ី​អាយ​អិ​ម​ប៊ី​ ភី​អិ​ល​ស៊ី​ ដែល​ដឹកនាំ​ដោយ​ Datuk​ Mohd​ Nasir​ Bin​ Ahmad​ ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​ ដើម្បី​ចូល​ជួប​សម្តែង​ការ​គួរសម​ និង​រាយការណ៍​អំពី​វឌ្ឍនភាព​ និង​ផែនការអាជីវកម្ម​របស់​ធនាគារ​ ស៊ី​អាយ​អិ​ម​ប៊ី​ ភី​អិ​ល​ស៊ី​។​ នៅ​ក្នុង​កិច្ច​ជំនួប​នេះ​ លោក​ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​របស់​ធនាគារ​ បាន​ថ្លែងអំណរគុណ​យ៉ាង​ជ្រាលជ្រៅ​ចំពោះ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ដែល​បាន​គាំទ្រ​ដល់​ប្រតិបត្តិការ​របស់​ធនាគារ​ និង​សន្យា​ខិតខំ​ពង្រឹង​និង​ពង្រីក​សកម្មភាព​របស់​ខ្លួន​ក្នុង​ការ​ចូលរួម​កសាង​ប្រព័ន្ធ​ធនាគារ​ឲ្យ​បាន​រឹង​មាំ​ និង​ជំរុញ​កំណើនសេដ្ឋកិច្ច​ជាមួយ​រាជរដ្ឋាភិបាល​។​ លោក​ជំទាវ​ទេសាភិបាល​រង​ បាន​សាទរ​នឹង​លទ្ធផល​រីក​ចម្រើន​របស់​ធនាគារ​ដែល​ទទួល​បាន​កន្លង​មក​ និង​រំពឹង​ថា​ធនាគារ​ ស៊ី​អាយ​អិ​ម​ប៊ី​ ភី​អិ​ល​ស៊ី​ នឹង​បន្ត​កំណើន​នេះ​កាន់តែ​ខ្លាំង​ជាង​មុន​ និង​ស្នើ​ឲ្យ​ធនាគារ​ចូលរួម​ចំណែក​បន្ថែម​ក្នុង​ការ​អភិវឌ្ឍ​បរិ​យា​ប័ន្ន​ហិរញ្ញវត្ថុ​ពិសេស​ផ្តល់​លទ្ធភាព​ដល់​ប្រជាជន​ដែល​នៅ​ទី​ជនបទ​ និង​ស្ត្រី​ដើម្បី​ទទួល​បាន​នូវ​សេវា​ហិរញ្ញវត្ថុ​។​

H.E. Neav Chanthana, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia, met with delegates of the board of director of CIMB Bank PLC
2019-11-29
On 29 November 2019, Delegates of the board of director of CIMB Bank PLC, led by Datuk Mohd Nasir Bin Ahmad have been given opportunity to cordially meet with H.E. Neav Chanthana, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia to briefly report the performance of the bank and its future business plan. In the meeting, Datuk Mohd Nasir Bin Ahmad has sincerely thanked the NBC for the support and has committed to further improving the performance of the bank so as to contribute to the development of a safe and sound banking system and to the achievement of economic growth. H.E. Deputy Governor has congratulated and appreciated the efforts and strong commitment of the bank for the achievements and has requested the bank to contribute to further development of financial inclusion by providing access to financial services for the rural people and especially women.