លោក​ជំទាវ​ នាវ​ ច័ន្ទ​ថា​ណា​ ទេសាភិបាល​រង​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​ជួប​ពិភាក្សា​ការងារ​ជាមួយ​ លោកស្រី​ Kanchanatetee​ Vasuvat​
១៧ កក្កដា ២០១៩
នា​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ពុធ​ ១​រោច​ ខែអាសាឍ​ ឆ្នាំកុរ​ ឯកស័ក​ ព​.​ស​.២៥៦៣​ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ​ទី​១៧​ ខែកក្កដា​ ឆ្នាំ​២០១៩​ លោក​ជំទាវ​ នាវ​ ច័ន្ទ​ថា​ណា​ ទេសាភិបាល​រង​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​ជួប​ពិភាក្សា​ការងារ​ជាមួយ​ លោកស្រី​ Kanchanatetee​ Vasuvat​ តំណាង​ GIZ​ និង​ជា​ប្រធាន​គម្រោង​សិក្សា​និង​វាយតម្លៃ​ហិរញ្ញវត្ថុ​បៃតង​ដែល​ត្រូវ​អនុវត្ត​ក្នុង​ប្រទេស​ចំនួន​ ៥​ រួម​មាន​៖​ ប្រទេស​បូ​តាន​ ថៃ​ វៀតណាម​ ឡាវ​ និង​កម្ពុជា​ ដោយ​ផ្តោត​លើ​៖
១/-​ ការ​លើកកម្ពស់​ការ​យល់​ដឹង​អំពី​ហិរញ្ញវត្ថុ​បៃតង​ដល់​ផលិតករ​ អតិថិជន​ និង​សាមី​គ្រឹះស្ថាន​ធនាគារ​និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​
២/-​ ការ​ប្រើប្រាស់​ផលិតផល​បៃតង​ (Green​ products)​ និង​ការ​គ្រប់គ្រង​កាក​សំណល់​
៣/-​ ជំនួយ​បច្ចេកទេស​ក្នុង​ការ​រៀបចំ​គោលនយោបាយ​ និង​គោលការណ៍​ណែនាំ​អំពី​ហិរញ្ញវត្ថុ​បៃតង​ និង​
៤/-​ ការ​វាយតម្លៃ​ផ្តល់​រង្វាន់​ដល់​គ្រឹះស្ថាន​ធនាគារ​និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​ដែល​គោរព​តាម​គោលនយោបាយ​របស់​រាជរដ្ឋាភិបាល​និង​ការ​អភិវឌ្ឍ​បៃតង​

Her Excellency Neav Chanthana, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia (NBC), delighted to meet Mrs. Kanchanatetee Vasuvat
2019-07-17
On 17 July 2019, Her Excellency Neav Chanthana, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia (NBC), delighted to meet Mrs. Kanchanatetee Vasuvat, a representative of GIZ and as a Project Manager of Measuring Green Finance in 5 countries such as Bhutan, Thailand, Vietnam, Lao PDR and Cambodia by focusing on:
1/- Raise awareness on green finance for banks and financial institutions (BFIs), customers and producers.