លោក​ជំទាវ​ នាវ​ ច័ន្ទ​ថា​ណា​ ទេសាភិបាល​រង​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​ជួប​ពិភាក្សា​ជាមួយ​ តំណាង​និង​ ថ្នាក់ដឹកនាំ​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ភតិសន្យា​ហិរញ្ញវត្ថុ​ តូ​យ៉ូ​តា​ ស៊ុ​យ​ស៊ូ​ ហ្វា​យ​នែ​ន​ (​ខេ​ម​បូ​ឌា​)​ ភី​អិ​ល​ស៊ី​
២៧ ឧសភា ២០១៩
កាលពី​ថ្ងៃ​ច័ន្ទ​ ៩​រោច​ ខែ​ពិសាខ​ ឆ្នាំកុរ​ ឯកស័ក​ ព​.​ស​.២៥៦៣​ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ​ទី​២៧​ ខែឧសភា​ ឆ្នាំ​២០១៩​ លោក​ជំទាវ​ នាវ​ ច័ន្ទ​ថា​ណា​ ទេសាភិបាល​រង​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​ជួប​ពិភាក្សា​ជាមួយ​ ឧកញ៉ា​ គង់​ នួន​ តំណាង​ភាគ​ទុ​និក​និង​ជា​ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​ និង​ ថ្នាក់ដឹកនាំ​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ភតិសន្យា​ហិរញ្ញវត្ថុ​ តូ​យ៉ូ​តា​ ស៊ុ​យ​ស៊ូ​ ហ្វា​យ​នែ​ន​ (​ខេ​ម​បូ​ឌា​)​ ភី​អិ​ល​ស៊ី​ អំពី​ស្ថានភាព​វិស័យ​ហិរញ្ញវត្ថុ​នៅ​កម្ពុជា​ ដោយ​ផ្តោត​សំខាន់​លើ​ប្រតិបត្តិការ​ភតិសន្យា​ហិរញ្ញវត្ថុ​។​

Her Excellency Neav Chanthana, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia(NBC), welcomed representative and the managements of Toyota Tsusho Finance (Cambodia) Plc.
2019-05-27
On 27th May 2019, Her Excellency Neav Chanthana, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia(NBC), delighted to welcome with Oknha Kong Nuon, a representative of shareholder and chairman, and the managements of Toyota Tsusho Finance (Cambodia) Plc. to discuss about the development of financial sector, mainly on leasing operation.