លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​នៃ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ ទទួល​ស្វាគមន៍​ទស្សនកិច្ច​សិក្សា​របស់​ធនាគារកណ្ដាល​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​ និង​ក្រុមហ៊ុន​ ក្រេ​ឌី​ត​ប្យួ​រ៉ូ​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​
២៣ ឧសភា ២០១៩
កាលពី​ថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍​ ៥​រោច​ ខែ​ពិសាខ​ ឆ្នាំកុរ​ ឯកស័ក​ ព​.​ស​.២៥៦៣​ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ​ទី​២៣​ ខែឧសភា​ ឆ្នាំ​២០១៩​ លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​នៃ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​ទទួល​ស្វាគមន៍​ទស្សនកិច្ច​សិក្សា​របស់​ធនាគារកណ្ដាល​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​ ដឹកនាំ​ដោយ​ លោកស្រី​ Than​ Than​ Swe​ អគ្គនាយក​នៃ​នាយកដ្ឋាន​ត្រួតពិនិត្យ​គ្រឹះស្ថាន​ហិរញ្ញវត្ថុ​ និង​ក្រុមហ៊ុន​ ក្រេ​ឌី​ត​ប្យួ​រ៉ូ​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​ ដឹកនាំ​ដោយ​លោក​ Zaw​ Lin​ Aung​ ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​ ក្រុមហ៊ុន​ ក្រេ​ឌី​ត​ប្យួ​រ៉ូ​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​ លី​មី​ធី​ត​ នៅ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​។​ លោក​ជំទាវ​ អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​បាន​ចែករំលែក​នូវ​បទ​ពិសោធន៍​ និង​គោល​ជំហរ​របស់​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ ទាក់ទង​នឹង​ i/-​គោលនយោបាយ​នានា​ ii/-​បទ​ប្បញ្ញត្តិ​ និង​ iii/-​ឧត្ត​មា​នុ​វត្ត​ (best​ practices)​ ចំពោះ​ការ​រៀបចំ​និង​គ្រប់គ្រង​ការិយាល័យ​ឥណទាន​នៅ​កម្ពុជា​។​ ដំណើរ​ទស្សនកិច្ច​សិក្សា​នេះ​បាន​ផ្ដល់​នូវ​ធាតុ​ចូល​បន្ថែម​ទៀត​ដល់​ធនាគារកណ្ដាល​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​និង​ក្រុមហ៊ុន​ក្រេ​ឌី​ត​ប្យួ​រ៉ូ​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​ ក្នុង​ការ​អភិវឌ្ឍ​ រៀបចំ​និង​គ្រប់គ្រង​ក្រុមហ៊ុន​ ក្រេ​ឌី​ត​ប្យួ​រ៉ូ​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា​។​

Her Excellency CHEA SEREY, Assistant Governor and Director General of NBC, welcomed the Central Bank of Myanmar and Myanmar Credit Bureau Limited
2019-05-23
On 23 May 2019, Her Excellency CHEA SEREY, Assistant Governor and Director General of the National Bank of Cambodia (NBC), delighted to welcome the Central Bank of Myanmar, headed by Mrs. Than Than Swe, Director General of the Financial Institution Supervisory Department and Myanmar Credit Bureau Limited, presented by Mr. Zaw Lin Aung, Chairman of Myanmar Credit Bureau Limited, for an exchange visit to the National Bank of Cambodia. Her Excellency CHEA SEREY shared experiences on various topics related to the policy settings, regulations and best practices from NBC standpoint on Credit Bureau Cambodia setup. This exchange visit provided more inputs to the Central Bank of Myanmar and Myanmar Credit Bureau Limited in the area of development, implementation and management.