ពិធី​ចុះ​អនុស្សរណៈ​យោគយល់​ស្តី​ពី​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ព័ត៌មាន​ហិរញ្ញវត្ថុ​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ការ​សម្អាត​ប្រាក់​និង​ហិរញ្ញប្បទាន​ភេរវកម្ម​ រវាង​អង្គភាព​ស៊ើបការណ៍​ហិរញ្ញវត្ថុ​កម្ពុជា​ និង​អង្គភាព​ស៊ើបការណ៍​ហិរញ្ញវត្ថុ​ហ្វី​លី​ពី​ន​
២៦ កញ្ញា ២០១៨
នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ពុធ​ ២​រោច​ ខែភទ្របទ​ ឆ្នាំច​ សំរឹទ្ធិស័ក​ ព​.​ស​.២៥៦២​ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ​ទី​២៦​ ខែ​ កញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០១៨​ អង្គភាព​ស៊ើបការណ៍​ហិរញ្ញវត្ថុ​កម្ពុជា​ និង​អង្គភាព​ស៊ើប​ ការណ៍​ហិរញ្ញវត្ថុ​ហ្វី​លី​ពី​ន​ បាន​ចុះហត្ថលេខា​លើ​អនុស្សរណៈ​យោគយល់​ស្តី​ពី​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ព័ត៌មាន​ហិរញ្ញវត្ថុ​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ការ​សម្អាត​ប្រាក់​និង​ហិរញ្ញប្បទាន​ភេរវកម្ម​ ក្នុងអំឡុងពេល​មហាសន្និបាត​ប្រចាំឆ្នាំ​ លើក​ទី​២៥​ របស់​ក្រុម​ Egmont​ នៅ​ទីក្រុង​ស៊ី​ដ​នី​ ប្រទេស​អូស្ត្រាលី​ រវាង​លោក​ជំទាវ​ សាយ​ សំអាត​ ឧបការី​ ឯកឧត្តម​ទេសាភិបាល​ និង​ជា​អគ្គលេខាធិការ​ អង្គភាព​ស៊ើបការណ៍​ហិរញ្ញវត្ថុ​កម្ពុជា​ និង​លោក​ Mel​ Georgie​ B.​ Racela​ ប្រធាន​អង្គភាព​ស៊ើបការណ៍​ហិរញ្ញវត្ថុ​ហ្វី​លី​ពី​ន​។​ អនុស្សរណៈ​នេះ​សំដៅ​ចូលរួម​ជាមួយ​សហគមន៍​អន្តរជាតិ​ក្នុង​ការ​ប្រយុទ្ធ​ប្រឆាំង​ការ​សម្អាត​ប្រាក់​និង​ហិរញ្ញប្បទាន​ភេរវកម្ម​ និង​អាច​ឱ្យ​អាជ្ញាធរ​ទាំង​ពីរ​មាន​យន្តការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ព័ត៌មាន​ច្បាស់លាស់​មួយ​ ដើម្បី​តាមដាន​ ទប់ស្កាត់​ និង​លុប​បំបាត់​ឧក្រិដ្ឋកម្ម​សម្អាត​ប្រាក់​និង​ហិរញ្ញប្បទាន​ភេរវកម្ម​។​

The Signing on Memorandum of Understanding on the Exchange of Financial Intelligence related to Anti-Money Laundering and Combating the Financing of Terrorism between Cambodia Financial Intelligence Unit (CFIU) and the Anti-Money Laundering Council (AMLC), the Financial Intelligence Unit of the Republic of the Philippines
2018-09-26
On 26th  September 2018, Cambodia Financial Intelligence Unit (CAFIU) and the Anti-Money Laundering Council (AMLC), The Financial Intelligence Unit of the Republic of the Philippines signed a Memorandum of Understanding (MOU) concerning cooperation in the exchange of Financial intelligence related to Money Laundering, Terrorism Financing and Financing of Criminal Activities related to Terrorism during 25th Egmont Plenary in Sydney, Australia presided over by Her Excellency Say Sam Ath, Assistant Governor and Secretary General/Head Cambodia Financial Intelligence Unit and Mr. Mel Georgie B. Racela, Executive Director Anti-Money Laundering Council Secretariat. This MOU is in line with the frameworks of respective national laws to join international community in the fight against money laundering and terrorism financing, and it also sets out a clear mechanism of information exchange between both authorities to trace, prevent and eliminate money laundering and terrorist financing offences.