សន្និសីទ​រួម​រវាង​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ និង​មូលនិធិ​រូបិយ​វត្ថុ​អន្តរជាតិ​ (IMF)​ ស្តី​ពី​ “​ត្រីវិស័យ​ឆ្ពោះទៅ​កាន់​ពិពិធ​កម្ម​ និង​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​រចនាសម្ព័ន្ធ​សេដ្ឋកិច្ច​ ៖​ ជំហាន​បន្ទាប់​នៃ​ការ​អភិវឌ្ឍ​កម្ពុជា​”​
២០ កញ្ញា ២០១៨
នៅ​ថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍​ ១១​កើត​ ខែភទ្របទ​ ឆ្នាំច​ សំរឹទ្ធិស័ក​ ព​.​ស​.២៥៦២​ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ​ទី​២០​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០១៨​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​សហការ​ជាមួយ​មូលនិធិ​រូបិយ​វត្ថុ​អន្តរជាតិ​ (IMF)​ បាន​រៀបចំ​សន្និសីទ​រួម​ ស្តី​ពី​ “​ត្រីវិស័យ​ឆ្ពោះទៅ​កាន់​ពិពិធ​កម្ម​ និង​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​រចនាសម្ព័ន្ធ​សេដ្ឋកិច្ច​ ៖​ ជំហាន​បន្ទាប់​នៃ​ការ​អភិវឌ្ឍ​កម្ពុជា​”​។​ ពិធី​នេះ​ត្រូវ​បាន​រៀបចំ​ទ្បើ​ង​នៅ​សណ្ឋាគារ​ Raffles​ Hotel​ Le​ Royal​ ក្រោម​អធិបតីភាព​ លោក​ជំទាវ​ នាវ​ ច័ន្ទ​ថា​ណា​ ទេសាភិបាល​រង​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ និង​លោក​បណ្ឌិត​ Markus​ Rodlauer​ អនុប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​អាស៊ី​ប៉ា​ស៊ី​ហ្វិ​ក​នៃ​មូលនិធិ​រូបិយ​វត្ថុ​អន្តរជាតិ​ (IMF)​ ព្រមទាំង​មានការ​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ពី​សំណាក់​ ភ្ញៀវ​កិត្តិយស​ វាគ្មិន​ និង​អ្នកចូលរួម​ទាំងអស់​សរុប​ប្រមាណ​ ២០០​នាក់​។​

Joint Conference between the National Bank of Cambodia and the International Monetary Fund (IMF) on “A Compass to Diversification and Structural Transformation: The Next Steps of Cambodia Development”
2018-09-20
On 20th September 2018, the National Bank of Cambodia and the International Monetary Fund (IMF) jointly organized a conference on “A Compass to Diversification and Structural Transformation: The Next Steps of Cambodia Development”. This conference was organized at Raffles Hotel Le Royal, presided over by H.E. Neav Chanthana, Deputy Governor of the National Bank of Cambodia, Dr. Markus Rodlauer, Deputy Director of the Asia and Pacific Department of the IMF, and also attended by honorary guests, moderators and panelists, and all participants with a total number of 200.