លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ ឧបការី​ទេសាភិបាល​ និង​ជា​អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​នៃ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ជា​វាគ្មិន​ ក្រោម​ប្រធានបទ​ស្ដី​ពី​ “​គំនិត​ច្នៃប្រឌិត​ថ្មី​ និង​សហគ្រិន​សង្គម​នៅ​អាស៊ី​ ”​
១០ កក្កដា ២០១៨
នៅ​ថ្ងៃ​អង្គារ​ ១៣​រោច​ ខែ​បឋមាសាឍ​ ឆ្នាំច​ សំរឹទ្ធិស័ក​ ព​.​ស​.២៥៦២​  ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ​ទី​១០​ ខែកក្កដា​ ឆ្នាំ​២០១៨​ លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ ឧបការី​ទេសាភិបាល​ និង​ជា​អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​នៃ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ជា​វាគ្មិន​ ក្រោម​ប្រធានបទ​ស្ដី​ពី​ “​គំនិត​ច្នៃប្រឌិត​ថ្មី​ និង​សហគ្រិន​សង្គម​នៅ​អាស៊ី​ ”​ នៅ​ក្នុង​ “​កម្មវិធី​រដូវក្ដៅ​សកល​ប្រចាំឆ្នាំ​២០១៨”​ ដែល​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី​២-២៧​ ខែកក្កដា​ ឆ្នាំ​២០១៨​ នៅ​មជ្ឈមណ្ឌល​សម្រាប់​ការ​ច្នៃប្រឌិត​ដើម្បី​សង្គម​នៃ​សាកលវិទ្យាល័យ​គ្រប់គ្រង​សិង្ហ​បុរី​ (SMU)​។​  នា​ឱកាស​នោះ​ លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ បាន​ចែករំលែក​ចំណេះដឹង​អំពី​ i/-​បច្ចេកវិទ្យា​ក្នុង​វិស័យ​ហិរញ្ញវត្ថុ​ ii/-​បរិ​យា​ប័ន្ន​ហិរញ្ញវត្ថុ​ និង​ iii/-​ការ​កាត់​បន្ថយ​ភាព​ក្រីក្រ​ ជូន​ដល់​សិស្ស​មក​ពី​បណ្ដា​ប្រទេស​នានា​ ដែល​ចូលរួម​កម្មវិធី​ផ្លាស់​ប្ដូរ​បទ​ពិសោធន៍​ការ​សិក្សា​ (exchange​ students)​ ជាមួយ​ SMU​។​

H.E. CHEA Serey, Assistant Governor and Director General of Central Banking, attended as a guest speaker for Social Innovation and Social Entrepreneur in Asia session at the 2018 Global Summer Programme
2018-07-10
On July 10th 2018, H.E. CHEA Serey, Assistant Governor and Director General of Central Banking, attended as a guest speaker for Social Innovation and Social Entrepreneur in Asia session at the 2018 Global Summer Programme which is scheduled to be held on 2 - 27 July 2018, at the Lien Centre for Social Innovation, Singapore Management University. During this session, H.E. CHEA Serey has shared her expertise regarding technology in financial sector, financial inclusion and poverty reduction to the SMU international exchange students.