ឯកឧត្តម​ ស៊ុំ​ ស​ន្និ​សិទ្ធ​ ទេសាភិបាល​រង​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​ពិធី​បើក​សម្ពោធ​ជា​ផ្លូវការ​ សេវាកម្ម​អ្នកដំណើរ​កា​រត​តិ​យ​ភាគី​សម្រាប់​ ក្រុមហ៊ុន​ កា​ណា​ឌី​យ៉ា​-​ហ្វុ​ល​លើ​តុ​ន​ ម៉ូ​បែ​ល​ ម៉ា​ន់​នី​ ឯ​.​ក​ ឬ​ តារា​ផេ​
១១ ធ្នូ ២០១៧
នា​ថ្ងៃ​ចន្ទ​ ៨​រោច​ ខែ​មិគសិរ​ ឆ្នាំរកា​ នព្វស័ក​ ព​.​ស​.​ ២៥៦១​ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃ​ទី​១១​ ខែធ្នូ​ គ​.​ស​.​ ២០១៧​ ឯកឧត្តម​ ស៊ុំ​ ស​ន្និ​សិទ្ធ​ ទេសាភិបាល​រង​ តំណាង​ឯកឧត្តម​ ជា​ ចាន់​តូ​ ទេសាភិបាល​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​ពិធី​បើក​សម្ពោធ​ជា​ផ្លូវការ​ សេវាកម្ម​អ្នកដំណើរ​កា​រត​តិ​យ​ភាគី​សម្រាប់​ ក្រុមហ៊ុន​ កា​ណា​ឌី​យ៉ា​-​ហ្វុ​ល​លើ​តុ​ន​ ម៉ូ​បែ​ល​ ម៉ា​ន់​នី​ ឯ​.​ក​ ឬ​ តារា​ផេ​ នៅ​សាល​បុរី​កោះ​ពេជ្រ​ ។​ ក្រុមហ៊ុន​កា​ណា​ឌី​យ៉ា​-​ហ្វុ​ល​លើ​តុ​ន​ ម៉ូ​បែ​ល​ ម៉ា​ន់​នី​ ឯ​.​ក​ ទទួល​បាន​អាជ្ញាប័ណ្ណ​អ្នកដំណើរ​កា​រត​តិ​យ​ភាគី​ពី​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ ដើម្បី​ផ្តល់​សេវា​ប្រតិបត្តិការ​ទូទាត់​សង​ប្រាក់​ ស្រប​តាម​បទ​ប្បញ្ញត្តិ​ពាក់ព័ន្ធ​ដែល​មាន​ចែង​ជា​ធរមាន​ ដោយ​មាន​ធនាគារ​កា​ណា​ឌី​យ៉ា​ ក​.​អ​ ជា​ដៃគូ​ ។​ ការ​បើក​ដំណើរការ​សេវាកម្ម​របស់​ក្រុមហ៊ុន​កា​ណា​ឌី​យ៉ា​-​ហ្វុ​ល​លើ​តុ​ន​ ម៉ូ​បែ​ល​ ម៉ា​ន់​នី​ ឯ​.​ក​ ឬ​ តារា​ផេ​នេះ​ នឹង​ផ្តល់​ជា​ជម្រើស​ថ្មី​មួយទៀត​សម្រាប់​អតិថិជន​ក្នុង​ការ​ប្រើប្រាស់​សេវាកម្ម​ហិរញ្ញវត្ថុ​ជាមួយនឹង​បច្ចេកវិទ្យា​កាន់តែ​ទំនើប​ និង​សម្បូរ​បែប​ ព្រមទាំង​ធានា​បាន​នូវ​ប្រសិទ្ធភាព​ និង​គុណភាព​នៃ​សេវាកម្ម​ ជាមួយនឹង​តម្លៃ​ប្រកួតប្រជែង​ ។​

H.E. Sum Sannisith, Deputy Governor of the National Bank, presides over the grand opening of Canadia-Fullerton Mobile Money Co., Ltd. or DaraPay
2017-12-11
On 11th December 2017, H.E. Sum Sannisith, Deputy Governor, on behalf of H.E Chea Chanto, the Governor of the National Bank of Cambodia, presides over the grand opening of Canadia-Fullerton Mobile Money Co., Ltd. or DaraPay, the third party processor, at City Hall Koh Pich Center Building. Canadia-Fullerton Mobile Money Co., Ltd. has received the license from the National Bank of Cambodia to carry out operations as third party processor entrusted by Canadia Bank Plc. to provide the payment transaction services abide by relevant applicable regulations. This grand opening of Canadia-Fullerton Mobile Money Co., Ltd. or DaraPay’s operation services will provide a new alternative for customers to use modern and various financial services as well as ensure the effectiveness and quality of service with competitive price.