លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ អញ្ជើញ​ចូលរួម​ជា​វាគ្មិន​កិត្តិយស​ក្នុង​វេទិកា​អាស៊ាន​ស្តី​ពី​ ការ​ជំរុញ​សហគ្រិនភាព​របស់​ស្ត្រី​
០៩ មិថុនា ២០១៧
​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​៩​ ខែមិថុនា​ ឆ្នាំ​២០១៧​ លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ជា​វាគ្មិន​កិត្តិយស​ក្នុង​វេទិកា​អាស៊ាន​ស្តី​ពី​ ការ​ជំរុញ​សហគ្រិនភាព​របស់​ស្ត្រី​ ក្រោម​ប្រធានបទ​ "​ការ​កែប្រែ​ឳ​កាស​នៃ​ភាព​ជោគជ័យ​គឺជា​ការ​កែប្រែ​សង្គម​"​ ដែល​រៀបចំ​ដោយ​ គណៈកម្មការ​សេដ្ឋកិច្ច​និង​សង្គម​សម្រាប់​តំបន់​អាស៊ី​និង​ប៉ា​ស៉ី​ហ្វិ​ក​របស់​អង្គការសហប្រជាជាតិ​ សហការ​ជាមួយ​វិទ្យាស្ថាន​សម្រាប់​ភាព​ជា​អ្នកដឹកនាំ​សង្គម​របស់​ប្រទេស​សិង្ហ​បុរី​ និង​អង្គភាព​ Goldman​ Sachs​ (​យុទ្ធនាការ​ស្ត្រី​ ១​ម៉ឺន​នាក់​)​ នៅ​ប្រទេស​សិង្ហ​បុរី​។​ វេទិកា​នេះ​មាន​គោលបំណង​ផ្លាស់​ប្តូរ​ចំណេះដឹង​និង​បទ​ពិសោធន៍​អំពី​ការ​ចូលរួម​ផ្នែក​សេដ្ឋកិច្ច​ ជា​ពិសេស​ ផ្តោត​លើ​សហគ្រិន​ជា​ស្ត្រី​ក្នុង​តំបន់​អាស៊ាន​។​ ​តំណាង​ស្ត្រី​កម្ពុជា​ទូ​ទាំង​ប្រទេស​ លោក​ជំទាវ​បាន​ចូលរួម​ក្នុង​កិច្ច​ពិភាក្សា​តុមូល​ជាន់ខ្ពស់​អំពី​ ការ​បើកចំហ​សក្តានុពល​ភាព​របស់​សហគ្រិន​ជា​ស្ត្រី​នៅ​ក្នុង​អាស៊ាន​។​

H.E. Chea Serey, one of the distinguished panelists during the ASEAN Forum on Fostering Women's Entrepreneurship
2017-06-09
Director General of Central Banking, H.E. Chea Serey was invited to be one of the distinguished panelists during the ASEAN Forum on Fostering Women's Entrepreneurship: Transforming Prospects, Transforming Societies. This event was organized by the UN Economic and Social Commission for Asia and the Pacific (ESCAP) in cooperation with the Institute forSocietal Leadership at the Singapore Management University, and in partnership with the Goldman Sachs 10,000 Women initiative on 9 June 2017 in Singapore.
The objective of the forum is to exchange knowledge and experiences on economic participation, with particular focus on women's entrepreneurship in ASEAN region. Representing Cambodian women, she sat on a High-level Roundtable: Unlocking the Potential of Women Entrepreuners in ASEAN.