លោក​ជំទាវ​ នាវ​ ច័ន្ទ​ថា​ណា​ ទេសាភិបាល​រង​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​បាន​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ក្រុមការងារ​អន្តរក្រសួង​រៀបចំ​យុទ្ធសាស្ត្រ​បរិ​យា​បន្ន​ហិរញ្ញវត្ថុ​ លើក​ទី​ ៣​ នៅ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​
១៣ ធ្នូ ២០១៦
​លោក​ជំទាវ​ នាវ​ ច័ន្ទ​ថា​ណា​ ទេសាភិបាល​រង​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​បាន​អ​ញ្ចើ​ញ​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ក្រុមការងារ​អន្តរក្រសួង​រៀបចំ​យុទ្ធសាស្ត្រ​បរិ​យា​បន្ន​ហិរញ្ញវត្ថុ​ លើក​ទី​ ៣​ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១៣-១៤​ ខែធ្នូ​ ឆ្នាំ​២០១៦​ នៅ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​។​ កិច្ចប្រជុំ​នេះ​រៀបចំ​ឡើង​ដោយ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ដោយ​មាន​កិច្ចសហការ​ពី​អង្គការ​ UNCDF​ និង​មានការ​ចូលរួម​ពី​តំណាង​ក្រសួង​ ស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធ​មួយ​ចំនួន​ ។​ កិច្ចប្រជុំ​នេះ​ត្រូវ​បាន​រៀបចំ​ឡើង​ដើម្បី​ពិនិត្យ​និង​តាមដាន​ការ​អនុវត្ត​គម្រោង​ Making​ Access​ Possible​ (MAP​ )​ ដែល​ជា​ផ្នែក​មួយ​នៃ​ការ​ពង្រឹង​បរិ​យា​ប័ន្ន​ហិរញ្ញវត្ថុ​នៅ​កម្ពុជា​។​

H.E Neav Chanthana, Deputy Governor of National Bank of Cambodia, attends the 3rd meeting of Inter-ministerial Working Group on Financial Inclusion Strategy Formulation (IMWG-FISF) at the National Bank of Cambodia
2016-12-13
H.E Neav Chanthana, Deputy Governor of National Bank of Cambodia, attends the 3rd meeting of Inter-ministerial Working Group on Financial Inclusion Strategy Formulation (IMWG-FISF) on 13-14 December 2016, at the National Bank of Cambodia. This Meeting is co-organized by National Bank of Cambodia and UNCDF presented to representatives of related ministry and institution to overview and monitor on implementation of Making Access Possible (MAP) which is part of Financial Inclusion in Cambodia.