លោក​ជំទាវ​ នាវ​ ច័ន្ទ​ថា​ណា​ ទេសាភិបាល​រង​នៃ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​ដឹកនាំ​គណៈប្រតិភូ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ ទៅ​ចូលរួម​សន្និសីទ​ធនាគារ​អាស៊ាន​លើក​ទី​២១​នៅ​ទីក្រុង​បាងកក​ ប្រទេស​ថៃ​
២៨ វិចិ្ឆកា ២០១៦
​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៨​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​២០១៦​ លោក​ជំទាវ​ នាវ​ ច័ន្ទ​ថា​ណា​ ទេសាភិបាល​រង​នៃ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​ដឹកនាំ​គណៈប្រតិភូ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ ទៅ​ចូលរួម​សន្និសីទ​ធនាគារ​អាស៊ាន​លើក​ទី​២១​ ក្រោម​ប្រធានបទ​ “​ការ​ពង្រឹង​តួនាទី​របស់​គ្រឹះស្ថាន​ធនាគារ​នៅ​ក្នុង​តំបន់​អាស៊ាន​ ក្នុង​បរិបទ​រីក​ដុះដាល​នៃ​សហគមន៍​សេដ្ឋកិច្ច​អាស៊ាន​”​ នៅ​ទីក្រុង​បាងកក​ ប្រទេស​ថៃ​ ។​ សន្និសីទ​នេះ​ត្រូវ​បាន​រៀបចំ​ឡើង​ក្នុង​គោលបំណង​ ប្រមូលផ្តុំ​គ្រឹះស្ថាន​ធនាគារ​និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​ បញ្ញត្តិ​ករ​និង​អាជ្ញា​ធរមាន​សមត្ថកិច្ច​ អ្នក​ផ្តល់​ប្រឹក្សា​ធុរកិច្ច​ ព្រមទាំង​ក្រុមហ៊ុន​ឯកជន​ ដើម្បី​ពិភាក្សា​ និង​ផ្លាស់​ប្តូរ​បទ​ពិសោធន៍​ជុំវិញ​បញ្ហា​ចម្បងៗ​ ចំនួន​ ៤​ រួម​មាន​ ៖​ ការ​ផ្តល់​សេវា​ធនាគារ​ឌី​ជី​ថ​ល​ ការ​វិនិយោគ​និង​ជួញដូរ​ ការ​ផ្តល់​ហិរញ្ញប្បទាន​ចំពោះ​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​ក្នុង​តំបន់​ និង​ការ​ជំរុញ​ហិរញ្ញប្បទាន​ប្រកបដោយ​ចីរភាព​ ។​

Her Excellency Neav Chanthana, Deputy Governor National Bank of Cambodia led the delegation of the National Bank of Cambodia, has joined the 21st ASIAN BANKING CONFERENCE, and held in Bangkok, Thailand
2016-11-28
On November 28th 2016, the delegation of the National Bank of Cambodia led by Her Excellency Neav Chanthana, Deputy Governor, has joined the 21st ASIAN BANKING CONFERENCE under the theme: "Enhancing and strengthening the roles of regional ASEAN Banks in the context of growing ASEAN Economic Community", held in Bangkok, Thailand. This Conference aimed at gathering banking and financial institutions, relevant authorities, business consultants, and private sectors to discuss and share their views on the challenges and opportunities in the areas of: 1. Digital and FinTech Age, 2. Regional Trade and Investment, 3. Regional Infrastructure Development, and 4. Sustainable Finance.