​ឯកឧត្តម​ ជា​ ចាន់​តូ​​ ទេសាភិបាល​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​អនុញ្ញាត​ឱ្យ​ក្រុម​បេសកកម្ម​របស់​មូលនិធិ​រូបិយ​វត្ថុ​ជួប​រាយការណ៍​ជូន​ពី​លទ្ធផល​នៃ​បេសកកម្ម​ ដែល​បាន​បំពេញ​ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី​ ៣-១៦​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ​២០១៦​
១៦ មីនា ២០១៦
កាលពីថ្ងៃទី ១៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០១៦ ឯកឧត្តម ជា ចាន់តូ ទេសាភិបាលធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យក្រុមបេសកកម្មរបស់មូលនិធិរូបិយវត្ថុជួបរាយការណ៍ជូនពីលទ្ធផលនៃបេសកកម្ម ដែលបានបំពេញចាប់ពីថ្ងៃទី ៣-១៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០១៦ ។ ក្រុមបេសកកម្ម បានវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះប្រសិទ្ធភាពនៃការថែរក្សាស្ថិរភាពហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា និងបានជួយពង្រឹងសមត្ថភាពមន្ត្រីជំនាញធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាក្នុងការវិភាគ និងតាមដានហានិភ័យចំពោះស្ថិរភាពហិរញ្ញវត្ថុ ក្នុងគោលដៅរួមចំណែកអភិវឌ្ឍវិស័យហិរញ្ញវត្ថុ និងគាំទ្រកំណើនសេដ្ឋកិច្ចប្រកបដោយចីរភាព ។ ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាបានបង្កើត គណៈកម្មាធិការស្ថិរភាពហិរញ្ញវត្ថុ និងក្រុមការងារស្ថិរភាពតាំងពីឆ្នាំ២០១១ ដើម្បីវិភាគ និងតាមដានហានិភ័យនានាទាំងក្នុងវិស័យសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ចំពោះស្ថិរភាពហិរញ្ញវត្ថុ ។

On March 16th, 2016, H.E. Chea Chanto, Governor of the National Bank of Cambodia, allowed IMF mission team to report the result of the mission, from March 3-16, 2016
2016-03-16
On March 16th, 2016, H.E. Chea Chanto, Governor of the National Bank of Cambodia, allowed IMF mission team to report the result of the mission, from March 3-16, 2016. The IMF mission highly evaluated the effectiveness of maintaining price stability in Cambodia as well as enhanced the capacity of National Bank of Cambodia staff in terms of analyzing and monitoring the risks on financial stability, aiming at contributing to financial sector development and sustainable economic growth. In 2011, the National Bank of Cambodia established financial stability committee and working group in order to analyze and monitor the risks onfinancial stability both in economic and financial sector.