កិច្ចប្រជុំ​ទ្វេភាគី​ រវាង​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ និង​ធនាគារកណ្ដាល​ឡាវ​
កាលពី​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​៧​ ខែធ្នូ​ ឆ្នាំ​២០១៥​ នេះ​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​បាន​រៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​ទ្វេភាគី​ជាមួយ​ធនាគារកណ្តាល​ឡាវ​ ដើម្បី​ផ្លាស់​ប្តូរ​ព័ត៌មាន​និង​បទ​ពិសោធន៍​ទាក់ទង​ នឹង​វឌ្ឍនភាព​វិស័យសេដ្ឋកិច្ច​និង​ធនាគារ​ សំដៅ​បន្ត​រឹតចំណង​ជា​មិត្តភាព​ និង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ជា​ប្រពៃណី​ ក្រោម​អនុស្សា​រណៈ​យោគយល់​របស់​ធនាគារកណ្តាល​ទាំង​ពីរ​ ។​
នា​ឱកាស​នោះ​ដែរ​ ឯកឧត្តម​ ជា​ ចាន់​តូ​ ទេសាភិបាល​ ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ និង​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​ទទួល​ស្វាគមន៍​យ៉ាង​កក់ក្តៅ​ចំពោះ​គណៈប្រតិភូ​ធនាគារកណ្តាល​ឡាវ​ ដែល​ដឹកនាំ​ដោយ​ ឯកឧត្តម​ Somphao​ Phaysith​ ទេសាភិបាល​ធនាគារកណ្តាល​ឡាវ​ ។​ ភាគី​ទាំង​ពីរ​បាន​បញ្ចប់​កិច្ចប្រជុំ​ប្រកបដោយ​ជោគជ័យ​ ក្រោម​បរិយាកាស​សប្បាយ​រីករាយ​ ភាតរភាព​ និង​ស្និទ្ធស្នាល​បំផុត​ និង​បាន​ប្តេជ្ញា​បន្ត​ពង្រឹង​និង​ពង្រីក​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ទ្វេភាគី​ឱ្យ​កាន់តែ​រឹង​មាំ​ថែម​ទៀត​ ។​

On December 7th, 2015, the National Bank of Cambodia (NBC) organized a bilateral meeting with the Bank of the Lao PDR, to exchange information and views on the recent economic and banking sector developments in both countries, so as to promote the relationship and enhance cooperation under the Memorandum of Understanding (MOU) of the two central banks.
On that occasion, H.E. Chea Chanto, Governor of the National Bank of Cambodia, and the management of the NBC, warmly welcomed the delegation of the Bank of Lao PDR, led by H.E. Somphao Phaysith, Governor of the Bank of the Lao PDR. The meeting has successfully concluded and both central banks expressed its commitment on further enhancing and expanding bilateral cooperation in the future