លោកជំទាវបណ្ឌិត ជា សិរី ទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និង ឯកឧត្តម Hélder Lopes ទេសាភិបាល ធនាគារកណ្តាលទីម័រខាងកើត បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងកិច្ចប្រជុំទ្វេភាគី
២២ កក្កដា ២០២៤
លោកជំទាវបណ្ឌិត ជា សិរី ទេសាភិបាល ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និង ឯកឧត្តម Hélder Lopes ទេសាភិបាល ធនាគារកណ្តាលទីម័រខាងកើត បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងកិច្ចប្រជុំទ្វេភាគី ដែលរៀបចំឡើងនាថ្ងៃទី២២ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ នៅសណ្ឋាគារ សូហ្វីតែល ភ្នំពេញ ភូគីត្រា។
កិច្ចប្រជុំទ្វេភាគីលើកដំបូងនេះ គឺជាការចាប់ផ្តើមនៃកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ និងការរឹតចំណងមិត្តភាពយ៉ាងជិតស្និទ្ធ រវាងធនាគារកណ្តាលទាំងពីរ ក្នុងគោលដៅរួមចំណែកអភិវឌ្ឍវិស័យធនាគារនៃប្រទេសទាំងពីរឱ្យកាន់តែរីកចម្រើនថែមទៀត។ នាឱកាសនោះដែរ ទេសាភិបាលនៃស្ថាប័នទាំងពីរក៏បានចុះអនុស្សរណៈយោគយល់ ដែលនឹងរួមចំណែកពង្រឹងសមត្ថភាពរបស់មន្រ្តីជំនាញនៃធនាគារកណ្តាលទាំងពីរ ក៏ដូចជាពង្រឹងពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការបច្ចេកទេសឱ្យកាន់តែរឹងមាំ។

H.E. Dr. Chea Serey, Governor of the National Bank of Cambodia and H.E. Hélder Lopes, Governor of the Banco Central De Timor-Leste, presided over a bilateral meeting
2024-07-22
H.E. Dr. Chea Serey, Governor of the National Bank of Cambodia and H.E. Hélder Lopes, Governor of the Banco Central De Timor-Leste, presided over a bilateral meeting on July 22, 2024 at the Sofitel Phnom Penh Hotel.
This bilateral meeting is the beginning of cooperation and the strengthening of close ties between the two central banks in order to contribute to the further development of the banking sector of the two countries. On that occasion, the governors of the two central banks also signed a memorandum of understanding, which will contribute to strengthening the capacity of technical officers of the two central banks, as well as strengthening technical cooperation.