លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​នៃ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ជា​សាក្សី​ក្នុង​ពិធី​សម្ភោ​ធ​ និង​ចុះហត្ថលេខា​លើ​គំនិត​ផ្តួចផ្តើម​ហិរញ្ញវត្ថុ​ប្រកបដោយ​ចីរភាព​កម្ពុជា​ ដែល​ត្រូវ​បាន​រៀបចំ​ឡើង​ដោយ​សមាគម​ធនាគារ​នៅ​កម្ពុជា​
១៩ កញ្ញា ២០១៦
កាលពី​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​១៩​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០១៦​ លោក​ជំទាវ​ ជា​ សិរី​ អគ្គនាយក​បច្ចេកទេស​នៃ​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ជា​សាក្សី​ក្នុង​ពិធី​សម្ភោ​ធ​ និង​ចុះហត្ថលេខា​លើ​គំនិត​ផ្តួចផ្តើម​ហិរញ្ញវត្ថុ​ប្រកបដោយ​ចីរភាព​កម្ពុជា​ ដែល​ត្រូវ​បាន​រៀបចំ​ឡើង​ដោយ​សមាគម​ធនាគារ​នៅ​កម្ពុជា​ ។​ នៅ​ក្នុង​ ពិធី​នោះ​ លោក​ជំទាវ​ បាន​អបអរសាទរ​ចំពោះ​សមាគម​ធនាគារ​ ដែល​មានគំនិត​ផ្តួចផ្តើម​ក្នុង​ការ​បញ្ចូល​គោលការណ៍​ហិរញ្ញវត្ថុ​ប្រកបដោយ​ចីរភាព​ ទៅ​ក្នុង​គោលនយោបាយ​និង​ការ​អនុវត្ត​របស់​គ្រឹះស្ថាន​ធនាគារ​ និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​ ។​ ការ​ផ្តល់​ហិរញ្ញប្បទាន​ប្រកបដោយ​ក្រម​វិជ្ជាជីវៈ​និង​មាន​គោលការណ៍​ទទួលខុសត្រូវ​ខ្ពស់​ ចំពោះ​ផល​ប៉ះពាល់​ទៅ​លើ​សង្គម​និង​បរិស្ថាន​ មាន​សារៈសំខាន់​យ៉ាង​ខ្លាំង​ក្នុង​ការ​គាំទ្រ​សេដ្ឋកិច្ច​ប្រកប​ ដោយ​ចីរភាព​ សមភាព​ និង​ភាព​សុខដុម​ ។​

H.E. CHEA Serey, Director General of Central Banking, has been a witness at the Launch and Signing Ceremony of Cambodian Sustainable Finance Initiative (CSFI), led by the Association of Banks in Cambodia (ABC)
2016-09-19
On 19 September 2016, H.E. CHEA Serey, Director General of Central Banking, has been a witness at the Launch and Signing Ceremony of Cambodian Sustainable Finance Initiative (CSFI), led by the Association of Banks in Cambodia (ABC). During the event, she has congratulated the ABC for their proactive initiative in adopting the sustainable finance principles and embedding it in their policies and practices. Ethical financing with clear principles on environmental and social responsibilities is essential for harmonious, equitable and sustainable economy.